Jak dobrać sukienkę do typu figury?

Komenatrze (0)

Jak dobrać sukienkę do typu figury?

Jak dobrać sukienkę do typu figury?

Sukienki są najbardziej kobiecym elementem garderoby. Warto wiedzieć, w jaki sposób je wybierać, żeby ukrywały mankamenty i podkreślały atuty. Najlepszym na to sposobem jest poznanie typu swojej sylwetki i dobieranie sukienek właśnie do niego. To pozwoli optycznie wyrównać górną i dolną część figury oraz zatuszować to, czego w sobie nie lubisz. Wyróżnia się trzy podstawowe typy sylwetki: gruszkę, jabłko, klepsydrę. Jakie sukienki pasują do nich najlepiej?

Sylwetka typu gruszka - jaki krój sukienki do niej dobrać?

Sylwetka typu gruszka cechuje się szczupłą górną częścią sylwetki, a więc mniejszymi piersiami i wąskimi ramionami oraz szerszym dołem, czyli dość masywnymi udami i biodrami. Zaletą tego rodzaju figury jest duże wcięcie w talii, najczęściej szczupłe łydki i długa szyja. Problemy, jakie mogą się pojawić, to bardzo widoczna dysproporcja, którą na szczęście można ukryć za pomocą odpowiedniego kroju sukienki.

Jeśli jesteś posiadaczką figury typu gruszka, zdecyduj się na krój z rozkloszowanym dołem i opinającą górą. Dzięki temu podkreślisz szczupłe ramiona i ukryjesz masywne uda. Dysproporcję wyrównasz odpowiednimi wzorami na przykład poziomymi pasami. Powinny znaleźć się w górnej części sukienki, żeby to właśnie tam przyciągać spojrzenia. Wąską talię podkreślisz paskiem, a biust subtelnie wyeksponujesz dekoltem w łódkę.

Sylwetka typu jabłko - jaka sukienka będzie dla niej najlepsza?

Sylwetka tego typu charakteryzuje się przede wszystkim powiększonym brzuchem i niewielkim wcięciem w talii. Jej zaletą są bardzo szczupłe nogi, które warto eksponować i średniej wielkości biust. Wiele kobiet za mankament tej sylwetki uważa wąskie biodra i płaskie pośladki. Widoczną dysproporcję między okolicą brzucha a nogami da się zatuszować odpowiednią sukienką.

Jeśli masz figurę jabłka, postaw na fasony empirowe, czyli odcinane pod biustem z głębokim dekoltem w szpic. Dzięki takiemu rozwiązaniu wyeksponujesz najszczuplejszą część górnej sylwetki i stworzysz wrażenie idealnej talii. Decyduj się na modele sukienek opiętych, ponieważ oversizowe dodadzą Twojej sylwetce ciężkości. Unikaj wzorów w okolicy brzucha i pamiętaj o wyeksponowaniu szczupłych nóg.

Sylwetka typu klepsydra - jakie sukienki do niej pasują?

Klepsydra jest przez wiele osób uważana za najlepszy typ sylwetki. Cechują ją doskonałe proporcje między biodrami i ramionami oraz duże wcięcie w talii, które prezentuje się niezwykle kobieco. Jeśli masz taką figurę, nie musisz niczego ukrywać. Uważaj jedynie na zbyt opinające modele sukienek, które mogą się prezentować nieco wulgarnie. Wystarczy, że subtelnie wyeksponujesz zalety.

Doskonale na klepsydrze zaprezentują się sukienki z opuszczonymi ramionami. Dekolt podkreślisz również wycięciem w kształcie litery V. Żeby wyeksponować zgrabne biodra, wybieraj sukienki ołówkowe. Zadbaj o podkreślenie paskiem talii, która jest dużym atutem klepsydry. Możesz wybierać spośród różnych długości, jednak najlepiej zaprezentujesz się w sukienkach maxi i midi.

Zostaw Komentarz

Wszystkie pola są wymagane